Suroviny

Suroviny

Dobrá kondice zvířat je nejdůležitější hodnotou, na kterou se společnost Farmina soustředí. Proto vytvořila kompletní a vyváženou stravu, která poskytuje psům a kočkám každého věku, plemene a hmotnosti správný přísun bílkovin, tuků, cukrů, vitaminů a minerálů. Aby toho mohlo být dosaženo, používá společnost Farmina nejlepší ingredience, které nejsou geneticky modifikovány, a maso pochází pouze ze zdravých zvířat určených k lidské spotřebě.

Bílkoviny

kureKvalita použitých surovin: Jako primární zdroj proteinů používá Farmina Pet Foods kuřata, ryby, divoká prasata, jehněčí a vejce. Kuřecí maso, které je obsaženo v granulých Farmina, pochází z celých kuřat produkovaných v Itálii (Aia, Amadori). Kuřata jsou čerstvě poražena a neobsahují peří ani další méně hodnotné části těla. rybaKombinace všeho dohromady přispívá k vytvoření stravy s vysokým obsahem proteinů, které mají vysokou biologickou hodnotu a stravitelnost krmiva je až 95%. Ryby, používané společností Farmina, jsou původem ze Skandinávie a pocházejí výhradně z ryb ulovených v moři, nikoliv uměle chovaných. Krmivo má nízký podíl chloridů, ale obsahuje proteiny s vysokou biologickou hodnotou. Divoká prasata, jejichž červené maso, je zdrojem specifických bílkovin, pocházejí z divokých chovů v Toskánsku a Umbrii. Jehněčí maso pochází z Nového Zélandu. Čerstvá vejce, obsahující proteiny bohaté na esenciální aminokyseliny. Vejce jsou přepravována do továren, ve kterých jsou z tekuté formy procesem dehydratace zpracovány na prášek pro atomizaci, jež zajišťuje maximální zachování výživných prvků této potraviny. vejceAbychom zajistili správný příjem esenciálních aminokyselin, suplementuje společnost Farmina některá krmiva taurinem, methioninem, lysinem a cistinem. Přidáním těchto aminokyselin do krmiva pro psy a kočky se zvyšuje biologická hodnota proteinů v granulích Farmina.

masoKrmivo Farmina splňuje specifické požadavky, různých plemen psů a kategorií zvířat, na aminokyseliny, jako jsou taurin a L-karnitin, čehož se využívá při prevenci i léčbě některých zdravotních poruch. Taurin pomáhá regulovat buněčnou osmózu a podporuje funkci srdce; jeho zahrnutí do krmiva společně s L-karnitinem pomáhá zachovat jeho vlastnosti, zvyšuje metabolizaci tělesných zásob tuku a chrání svalovou hmotu.

 

Tuky

olejTuky představují v krmivu pro psy a kočky primární zdroj energie. Volba použitých lipidů má zásadní význam pro chutnost granulí a přispívá k správné výživě svým obsahem esenciálních mastných kyselin. Společnost Farmina používá různé typy tuků, které mohou poskytnout zvířatům potřebné esenciální mastné kyseliny: kuřecí tuk, rybí tuk a rostlinné oleje, obsažené ve lněných semenech. Kuřecí tuk a dehydratované kuřecí maso mají více polynenasycených mastných kyselin, než telecí a vepřové, navíc ho kočky i psi v krmivu upřednostňují. Kuřecí tuk má takové množství kyseliny arachidonové, aby byla pokryta potřeba esenciálních mastných kyselin u koček. Rybí tuk, pocházející ze Skandinávie, je typ živočišného tuku, který obsahuje nejvyšší množství mastných kyselin zvaných omega-3, zvláště kyselinu eikosapentaenovou (EPA) a kyselinu dokosahexaenovou (DHA). Tyto kyseliny mají protizánětlivé, antiaterogenní a antitrombogenní účinky. Kromě výše zmíněných vlastností pomáhají tyto tuky vyrovnat příjem polynenasycených omega-6 a omega-3 kyselin. Olej z lněného semene je bohatý na kyselinu linoleovou, která je krmivu pro psy a kočky nezbytná.

 

Sacharidy

ovesSacharidy představují pro psy a kočky důležitý zdroj energie, obzvláště protože sacharidy poskytují pohotovou energii. spaldaStravitelnost a dostupnost sacharidů v krmivu Farmina je závislá na použitých surovinách, jako je prvotřídní špalda, oves, rýže a kukuřice bez genetických modifikací. Důležitou částí je technologie zpracování a kontroly tohoto výrobního procesu. Ošetření dvojitou extruzí, kterou při zpracování používáme, zajišťuje lepší promíchání surovin a lepší rozložení tepla, což dělá proces gelifikace účinnějším a zaručuje psům a kočkám lepší stravitelnost krmiva. Kombinujeme zdroje klasických škrobů, jako jsou rýžekukuřice, které poskytují rychle dostupnou energii. Také netradičně využíváme cereálie, jako jsou oves a špalda, které poskytují dlouhodobou energii uvolňující se během 24 hodin.

 

Vláknina

Strukturované sacharidy a vláknina hrají důležitou roli v regulaci střevní pasáže přijímané potravy a ovlivňují vstřebávání mnoha živin. Krmivo pro psy a kočky Farmina využívají jako zdroje vlákniny cukrovou řepu, hrách, celulózu v prášku a sušenou vojtěšku. Cukrová řepa používaná v krmivu Farmina je produkována v Itálii. Vláknina v cukrovarských řízcích je směsí rozpustné a nerozpustné vlákniny, což je zárukou správné střevní peristaltiky umožňující tvorbu výkalů správné konzistence. Rozpustná vláknina představuje živinu pro střevní mikroflóru, a tak udržuje střevo zdravé. repaCelulóza v prášku, používaná v některých krmivech, představuje hlavní zdroj nerozpustné vlákniny. Je zásadní pro kontrolu střevní peristaltiky a zvláště doporučována při léčbě nadváhy psů a koček. Vláknina z hrachu v granulích Farmina, obsahuje velké množství rozpustné vlákniny, která pomáhá tvořit želatinózní hmotu a zpomaluje posun střevní zažitiny, což usnadňuje vstřebávání mikronutrientů. Sušená vojtěška, představuje zdroj strukturovaných sacharidů, které nejsou příliš zdřevnatělé a zaručují dobrý přísun mikronutrientů, jako jsou karoten a vápník. Většina výrobků společnosti Farmina obsahuje prebiotika jako jsou fruktooligosacharidy (FOS)mannan-oligosacharidy (MOS). Tyto prebiotika nejsou narušovány trávícími enzymy koček a psů, ale jsou fermentovány saprofytickými bakteriemi za produkce amoniaku, kyseliny mléčné a mastných kyselin s krátkým řetězcem, které jsou nepostradatelné pro spojitost a propustnost střevních klků, a zaručují správný vývoj saprofytické mikroflóry (laktobacilů a bifidobakterií) jako antagonistů patogenních bakterií. Střevní mikroflóra je jedním z hlavních aktivátorů imunitního systému, protože je schopna přímo i nepřímo konkurovat patogenům, které mohou kolonizovat střevní trakt. Naše krmivo pro psy a kočky psiliumobsahuje pivovarské kvasnice a jejich extrakty, bohaté na MOS mající prospěšný účinek na střeva psů a koček, protože znemožňuje uplatnění patogenních bakterií a selektivně snižuje a odstraňuje potenciální toxiny. Navíc mají přímo vliv na příjem vitaminu B12, přírodních substancí s antioxidační aktivitou, aminokyselin a jednoduchých peptidů. Dále kvasnice a výtažky z nich, obsažené v našich krmivech pro psy a kočky, velkou měrou aktivují nespecifické mechanismy imunitního systému. Semena psyllia jsou bohaté na rozpustnou vlákninu, což je dělá ideálními pro zpomalení střevní pasáže, upřednostňují absorpci některých živin a zaručují správnou konzistenci výkalů. Společnost Farmina klade zvláštní důraz na směs vlákniny v krmivech pro určité druhy, plemena a kategorie zvířat, které jsou predisponované k některým zdravotním problémům.

Vitamíny

long-life-vitaminsVitamíny jsou nezbytné pro správnou výživu, protože se účastní nejdůležitějších biochemických reakcí v těle. V některých případech se nedostatek vitaminů projevuje specifickým a zřejmým způsobem, v jiných případech jsou příznaky hůře rozeznatelné a projevují se spíše jako stav všeobecného oslabení zvířete. V krmivu obsažený denní příjem odpovídajícího množství vitamínů je důležitý pro správné zajištění všech životních funkcí psů a koček. Beta karoten a lutein jsou dva karotenoidy s vlastnostmi provitamínů, které obohacují přídavek vitamínů v mnoha výrobcích společnosti Farmina. Přírodní rostlinné výtažky z hroznů a zeleného čaje zvyšují antioxidační účinky. V krmivech Farnina je obsah vitaminů kompletní a vyvážený podle fyziologických potřeba vývojového stádia zvířete. Zárukou dlouhodobého uchování vitamínů obsažených v krmivu je jejich přidání až po extruzi (Long Life Vitamins).

Minerální látky

pes-kockaVelká péče a pozornost je věnována začlenění minerálů, přidáním správně vyvážených makrominerálů a oligoelementů pro každé plemeno a kategorii psů a koček. Kromě toho dává společnost Farmina důraz na minerální obsah v rámci složení krmiv pro léčbu specifických zdravotních problémů, zvyšuje nebo snižuje obsah různých prvků, aby byly kompenzovány specifické metabolické deficity spojované s určitými patologickými procesy a byla zachována správná funkce postižených orgánů. Výrobky společnosti Farmina jsou obohacené o glukosamin a chondroitin pro podporu kloubů, zvláště pokud se jedná o granule pro určitá plemena psů, velká zvířata a zvířata staršího věku.

Nutraceutika a funkční potraviny

mrkevpomerancSpolečnost Farmina využívá při vytváření krmiv pro psy a kočky nutraceutika (látky s léčivými vlastnostmi extrahované z potravin nebo v nich přítomné) a funkční potraviny (potraviny mající jak výživný efekt, tak prospěšné vlastnosti). Jedno z používaných nutraceutik je chondroitin sulfát, extrahovaný z ryb, a glukosamin pro chrupavky, nacházející se ve výtažku z korýšů. Obě tyto látky podporují růst a obnovu chrupavek. Mnoho funkčních potravin se používá v různých kombinacích, jak pro udržování dobrého zdraví, tak jako léčba při určitých zdravotních problémech, obzvláště pak extrakty z ovoce (jablka, granátového jablka, rybízu, borůvek, pomeranče a hroznů), některé druhy zeleniny (špenát, mrkev) a rostliny s léčivými účinky (rozmarýn, aloe, zelený čaj, kurkuma).

Chutnost

Pro nás ve společnosti Farmina je chutnost v rámci vývoje důležitým faktorem. Chutnost představuje přímou odezvu zvířete na krmivo. Největší vliv na oblibu granulí u zvířat má chuť, aroma, výživové hodnoty, fyzikální a mechanické vlastnosti krmiva. Vložili jsme mnoho úsilí do studií zabývajících se tvarem, velikostí, strukturou a přísadami, aby byly naše výrobky atraktivnější a žádanější. Zejména ve vývoji řad krmiv Vet Life, N&D Grain Free a N&D Low Grain byl pro každý výrobek vytvořen protokol, který zahrnuje mimo chemické a fyzikální kontroly (analytické zkoušky, kontrola velikosti a struktury granulí). Produkty jsou uvolněny na trh pouze po potvrzení, že jsou krmiva bez problémů přijímána značným počtem zvířat. I vyvážená strava může být nevyvážena, pokud není přijímána správně.

Granule, které jsou čerstvě vyrobeny ...

with-fresh-ingredientsJednou z nejdůležitějších vlastností, kterou se odlišují krmiva společnosti Farmina, je výroba „just in time“, což znamená, že námi distribuovaný produkt byl vyroben v průměru pouze o 4 dny dříve, než je dodán zákazníkovi. U nás neexistuje žádné dlouhodobé skladování. Díky práci obchodních zástupců, rozšířených po celé Evropě, jsou objednávky zpracovány a vyřizovány v souladu s poptávkou na trhu. Výsledkem celého procesu je extrémní čerstvost našich granulí, což psi a kočky bezprostředně vnímají.

 

registrace


Vyplňte prosím následující formulář


* Spočítejte ověřovací číslo